Цього року 3 грудня в Україні відзначають 300-річчя від дня народження українського філософа та педагога Григорія Сковороди. Його вважають одним із найосвіченіших людей XVIII століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій.
До дня народження Тараса Шевченка: 5 анімацій за поемами Кобзаря
Це чудові ідеї для проведенння тематичних уроків, виховних годин із дітьми. Перегляд анімованих відео завжди допомагає легше сприймати інформацію. Після перегляду кожен із віршів можна обговорити з учнями.
28 січня 2021 року в режимі онлайн на платформі «Zoom» відбулося друге заняття обласного майстер-класу «Сучасні засоби для візуалізації навчального матеріалу на уроках української мови та літератури» Зданович В.Г., учителя Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району, із теми «Сучасні інструменти для візуалізації навчальних матеріалів».
28 січня. Четвер.
ІІ заняття майстер-класу
18 грудня. П'ятниця.
У заході взяв участьКоваленко Петро Михайлович, директор Королівської
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівського району, який розповів присутнім про досягнення школи.
Із початком роботи учасниківмайстер-класу привіталаБичевська Лідія Василівна, координатор майстер-класу, методист відділу роботи з обдарованими дітьми КНЗ КОР «Київський обласнийінститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», та ознайомила з Положеннямпро обласний майстер-клас.
Уході заняттяВалентина Григорівнапредставила досвід роботи у вигляді презентацій, ознайомила з практикою створення та використання віртуальних дощок «Linoit», «Padlet» на уроках та в позаурочній роботі з предмета. Учасники майстер-класу ознайомилися з поняттям «педагогічна блогодидактика» та з новітніми засобами для візуалізації навчальних матеріалів.
Учасники майстер-класу отримали домашнє завдання: створити власні блоги,
ознайомитися з мережевим сервісом«Linoit».
Учасникидякують адміністрації Королівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенівМакарівського району та керівнику майстер-класу за організацію й проведення заходу на високому методичному рівні.
10 грудня 2020 року на базі Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося заняття школи передового педагогічного досвіду з теми «Сучасні форми візуалізації навчального матеріалу на уроках української філології як засіб підвищення якості навчання».
Заняття проходило в режимі онлайн.
Керівник школи ППД Зданович В.Г. підвела підсумки роботи попередніх занять з теми, ознайомила з основними прийомами та способами використання мережевих сервісів для візуалізації навчальних матеріалів. Учителька акцентувала увагу учасників школи ППД на зручності використання мережевого сервісу Linoit при дистанційному навчанні, на уроках та в позаурочний час, при організації спільної роботи з учнями та провела віртуальний майстер-клас з наповнення електронної дошки різними матеріалами.
Учителі поділилися досвідом роботи з даної теми, висловилися за продовження освітньої праці з метою професійного розвитку.
8 листопада. Неділя.
КОЛОРИТНІ УКРАЇНСЬКІ СЛОВА
29 жовтня. Четвер.
Презентація "Петро Яцик - українець, який відмовився бути бідним" + завдання конкурсу знавців української мови
Презентація містить інформацію про життєвий шлях Петра Дмитровича Яцика, його внесок у розвиток і популяризацію українського слова. У роботі подано завдання з орфографії, лексикології, фразеології, акцентології, морфології, виконання яких допоможе підготуватися до Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
206 років тому назад, 9 березня 1814 року народився художник, вчений, ідеолог соціального та національного визволення, Кобзар українського народу, один із провідних творців історичної пам’яті та національної ідентичності українського народу, знакова постать національної пам’яті, національний символ України – ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО
Міжнаро́днийденьрі́дноїмо́ви, такожМіжнароднийденьматеринськоїмови — день, якийвідзначаютьщороку 21 лютого, починаючиз 2000 року. Про «підтримкумовноготакультурногорізноманіттятабагатомовності» булооголошенонаХХХсесіїГенеральноїконференціїЮНЕСКО, щопроходила 26 жовтня -17 листопада 1999 рокувПарижі. Оскількиз 6 000 розмовнихмовсвітублизькополовинізагрожуєзникнення, ЮНЕСКОпрагнепідтримуватимовуякознакукультурноїприналежностіособи. Окрімтого, організаціявважає, щовивченняіноземнихмовтабагатомовністьєключамидовзаєморозуміннятавзаємоповаги.
Лепбук:Міжнародний день мови 21 лютого.
У День рідної мови, у кожного українця є можливість висловити подяку творцям української історії. Пам’ятайте, що саме мова допомагає нам висловити свої думки, переживання та емоції, перетворити їх у вірші чи пісні. Завдяки цим культурним надбанням про нас дізнається весь світ.
Кодові картки розраховані для учнів 8-11 класів з теми: "Односкладні речення та їх види", з метою перевірки знань учнів з даної теми та уміння знаходити, визначати види цих речень у текстах.
Як запам’ятовувати (майже) все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для пам’яті
Гарна пам`ять — цінний ресурс. Про мнемонічні прийоми розповідає у своїй книзі колишній керівник Математичної асоціації Великобританії. Книжка містить цікаві практичні завдання й техніки запам’ятовування, реальні історії, незвичайні експерименти та дієві вправи. Хто сказав, що всього не запам’ятати? Прокачайте пам’ять на максимум, перетворивши мозок на справжній комп’ютер, в якому знайдеться місце для файлу будь-якого розміру.
Є різноманітні навчальні ігри, які можна провести на уроці з метою активізації уваги учнів та налаштування їх на продуктивну роботу.https://vseosvita.ua/news
12 жовтня. Субота.
Підлітковий сленг: як не стати старомодним для своїх учнів (+ cловник)
Сьогодні святкуємо ще один ювілей! Виповнюється 125 років від дня народження українського письменника, кінорежисера та класика світового кінематографу — Олександра Довженка. Серед найбільш відомих творів Довженка повісті «Зачарована Десна», «Україна в огні», фільми «Земля», «Арсенал», «Звенигора». На честь Довженка названа Київська кіностудія художніх фільмів, а з 1994 року щорічно 10-го вересня в Україні присуджується державна премія в галузі кінематографа імені Олександра Довженка. Цього року премію присуджено режисеру Сергію Лозниці за фільм «Донбас».
«ЛітАкцент» пропонує інтерв’ю з Сергієм Тримбачем — українським кінознавцем, автором книжки «Олександр Довженко: Загибель богів»: Сергій Тримбач : «Довженкові здавалося, що настав час нових титанів». Про відкриті щоденникові записи, стосунки зі Сталіним та месіанський комплекс.
80-річний Петро Брижук з Томашполя, що на Вінниччині, написав портрет Тараса Шевченка рядками з його творів! Писав мікроскопічними літерами! "Перо сточив до розміру волоса. Писав тушшю. Контури портрета Шевченка не мої, скопіював з одного із зображень. Його розмір 57х44 см. Писав в тій послідовності, що і твори в Кобзарі", – зазначив Брижук. Букв немає тільки у зіницях очей Шевченка, там – крапочки. Все інше – одяг, шапка, – це рядки з "Кобзаря". На написання портрету витратив майже рік.
Вивчаємо "Кавказ" Тараса Шевченка
25 лютого. Понеділок.
10 цікавих фактів про Лесю Українку: привиди, скарби та дерева
Нехай веселі дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію! Бажаю з новими силами та щасливими відчуттями досягати успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай удача буде поруч увесь рік!
Бібліотека аудіокниг українською мовою
На ресурсі можна прослухати твори Максима Рильського, Дмитра Павличка, Івана Багряного, Івана Франка, Марка Вовчка та інших класиків. Також сучасні автори Марк Лівін та Катерина Бабкіна начитали свої кращі авторські роботи.
З’явився мультсеріал, героями якого стали відомі українці, події та місця України
Мультсеріал заснований на реальних подіях, які відбувалися з відомими українцями. Він називається «Книга-мандрівка. Україна» та доступний для перегляду на офіційному YouTube-каналі
Сьогодні, 3 грудня, виповнюється 139 років з дня народження геніального ювеліра української пісні Миколи Леонтовича. Його різдвяна колядка"Щедрик" відома у всьому світі під назвою "Carol of the Bells" та має безліч інтерпретацій. Славетний композитор все життя намагався пропагувати українську культуру у свої творах. Він збирав та обробляв козацькі пісні, створюючи високохудожні твори-пісні. https://www.facebook.com
Передбачається, що сертифікація вчителів складатиметься з двох етапів.
На першому етапі відбуватиметься оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом незалежного тестування. Організацією тестування займатимуться Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри.
Для кожного учасника сертифікації буде створено електронний кабінет учасника. Результати тестування будуть визначатись впродовж 15 днів з моменту проведення тестування. Другий етап сертифікації передбачатиме вивчення та експертне оцінювання практичного досвіду роботи учасників сертифікації. За організацію експертного оцінювання відповідатиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.
27 листопада 1863 року народилася видатна українська письменниця Ольга Кобилянська. Вона присвятила своє життя не тільки перу, а й розвиткові феміністичного руху на Буковині.
Анатолій Паламаренко про українську мову.Фрагмент із фільму «Майстер слова». Відео https://www.facebook.com
Любіть красу своєї мови, Звучання слів і запах слів:
Це квітка ніжна і чудова Широких батьківських степів.
Всі каравани знайдуть воду В краю пустинь і злих негод: Як річка, з роду і до роду, Так мова з'єднує народ.
Т. Масенко
Стартував ХІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
«Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити»
В.Сухомлинський
Петро Яцик – це людина, яка прикладом свого життя продемонструвала усім нам невичерпні можливості людського духу. «Убогий духом не може бути багатим, незважаючи на те, скільки грошей він має», – любив повторювати Петро Яцик. Але те, що він був мультимільйонером, не заважало йому залишатися щирою, турботливою людиною. Більшість коштів він віддавав на благодійність, а саме на підтримку навчання. Він уперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Тож цьогоріч ХІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика стартує 9 листопада, у День української писемності і мови.
Участь учнів у І (шкільному) етапі конкурсу імені П.Яцика.
8 листопада. Четвер.
Майстер-клас учителів української мови та літератури.
Відвідали музей Книги та краєзнавчий музей "Берегиня" в с. Нова Гребля Бородянського району.
26 жовтня. П'ятниця.
ЕКСКЛЮЗИВ ВІД "ШКІЛЬНОГО СВІТУ"
Метод кросенса як елемент едьютейнмента. Використання на уроках української мови та літератури
Сьогодні едьютейнмент — це освіта в розважальному форматі, навчайся розважаючись, розважайся у процесі навчання. Одним із елементів едьютейнмента є метод кросенса
Закінчується жовтень – найкрасивіша пора осені, коли дерева ще вбрані у різні кольори, але вже від подиху вітру листочки, як парашутики, опускаються на землю, густо вкривають її. Природа готується до зимового відпочинку. У цей час учні нашої школи прибирають шкільне подвір’я від опалого листя. Ось і сьогодні діти та працівники навчального закладу трудились на свіжому повітрі. Прибирання пройшло швидко і організовано. Учні 6 класу також працювали сумлінно, завзято. Спільна праця завжди об’єднує, школярі вчились дбати про довкілля, допомагати один одному.
16 жовтня. Вівторок.
100 років з дня народження Олександра Миколайовича Підсухи – поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача, громадського діяча.
Зроби добро людині і забудь.
Воно тобі сторицею віддасться.
Бо це єдина й непохибна путь
І до твого, і до чийогось щастя.
Олександр Підсуха
З великим захопленням згадую про те, як декілька років тому ми з учнями їздили в музей-школу Олександра Підсухи, що в селі Ніжиловичі. Теплого сонячного жовтневого дня побували на рідній батьківщині відомого українського поета. Такою ж теплою була і зустріч з екскурсоводом Зінаїдою Андріївною, яка цікаво і захоплююче розповіла про життєвий і творчий шлях Олександра Підсухи, про зустрічі з ним, листування. Особливо запам’ятався лист, у якому письменник розповідає про свій намір поїхати до Москви, не дивлячись на те, що був хворий на цукровий діабет, щоб допомогти другові Олександру Довженкові видати кіноповість „Україна в огні”, яка довгий час була під забороною. Два тижні письменник працював в архівах, зустрічався з відомими людьми. І все ж твір О.Довженка вийшов друком. Я вважаю, що це велика перемога письменників. У книзі надруковано передмову О. Підсухи.
Учням цікаво було побувати в класній кімнаті, де навчався митець, посидіти на стільчику, на якому сидів сам Олександр Миколайович, коли навчався в початковій школі. Учителька розповіла, як письменник приїжджав до рідного села, приходив у нову школу, проводив там уроки української літератури.
Екскурсія до музею – це своєрідний урок духовності, урок живого щирого слова, яке западає глибоко в серце, зігріває теплом, бо недарма так часто туди приходять учні, прості мешканці сіл та міст, цілі групи людей, які хочуть познайомитися із музейним О.Підсухою та берегинею його пам’яті Зінаїдою Андріївною.
12 жовтня. П'ятниця.
"Покрова - свято козацьке" Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва у школі відбулись заходи: прийом п'ятикласників у козачата, вшанування односельчан, воїнів АТО.
Із шестикласниками провели виховний класний захід "Покрова -- свято козацьке", поглибили знання про народні звичаї, традиції, обряди та національну символіку. Дівчатка привітали хлопців з Днем захисника Вітчизни.
12 вересня. Середа.
☺ЦІКАВИЙ УРОК З ЕЛЕМЕНТАМИ РОЛЬОВОЇ ГРИ
Сьогодні з учнями 5 класу поглиблювали знання про рідну мову, про види мовленнєвої діяльності, основні правила спілкування. Вчилися любити українське барвисте слово, напоєне ранковими росами, свіже, погідне, солодке і пахуче, соковите, як виноград, яскраве і неповторне.
З веселою іскринкою в очах діти створювали висловлення, розігрували діалоги, фантазували. Особливо їм сподобалося перевтілюватися в казкових героїв, шукати скриньку зі скарбами і ключик до неї. Роль іноземця, який приїхав до України, відмінно зіграв Петренко Назар. Думаю, урок надовго залишиться у серці кожної дитини, а зерна знань проростуть добром, любов'ю до рідної мови, до барвистого слова, до людей.
Доброго дня! Пропонуємо до вашої уваги віртуальні виставки в світлі ваших професійних зацікавлень.https://library.bdpu.org.ua/informatsiyno-navchal%ca%b9na-diyal%ca%b9nist%ca%b9/virtualni-vistavki/
Блог призначений для ... думаю що блог зможе надати допомогу батькам та учням.Заходьте, читайте, діліться своїми думками і досвідом. Буду рада отримати від Вас листи, коментарі.
Доброго дня! Пропонуємо до вашої уваги віртуальні виставки в світлі ваших професійних зацікавлень.https://library.bdpu.org.ua/informatsiyno-navchal%ca%b9na-diyal%ca%b9nist%ca%b9/virtualni-vistavki/
ВідповістиВидалити